Javni razpis za sofinanciranje programov varovanja in krepitve zdravja za leti 2015 in 2016
Razpisovalec:
Ministrstvo za zdravje
Predmet javnega razpisa:
Predmet razpisa so programi varovanja in krepitve zdravja, ki se izvajajo na naslednjih področjih:
1 Programi zmanjševanja tvegane in škodljive rabe alkohola;
2 Programi zmanjševanja rabe tobaka;
3 Programi za spodbujanje zdrave in uravnotežene prehrane in telesne dejavnosti za zdravje;
4 Programi zmanjševanja povpraševanja po prepovedanih drogah in psihoaktivnih snoveh;
5 Programi preprečevanja okužbe z virusom HIV/AIDS;
6 Programi krepitve duševnega zdravja;
7 Programi za preprečevanje kroničnih nenalezljivih bolezni in stanj (srčno-žilne bolezni, sladkorna bolezen, rak in poškodbe).
Potencialni prijavitelji:
Upravičeni prijavitelji projektov so nevladne organizacije (NVO) s sedežem v Republiki Sloveniji.
Za potrebe tega razpisa so nevladne organizacije (NVO) tiste organizacije, ki: - so prostovoljno ustanovljene; - so pravne osebe zasebnega prava, ki so jih ustanovile osebe zasebnega prava in delujejo kot društvo, zveza društev, zavod, skupnost zavodov, ustanova. - so neprofitne (na podlagi zakona ali svojih temeljnih aktov: statut, ustanovitveni akt, drugih pravil delovanja), kar pomeni, da presežka prihodkov nad odhodki ali dobička ne delijo med člane ali ustanovitelje oziroma lastnike, ampak ga v celoti namenjajo za uresničevanje svojega namena in ciljev; - niso ustanovljene zaradi osebnih koristi ali pridobivanja dobička in se ne ukvarjajo z uresničevanjem gospodarskih interesov svojih članov; - so neodvisne od Vlade RS, drugih organov oblasti ali javnih institucij na lokalni, regionalni in nacionalni ravni, političnih strank ali gospodarskih organizacij; - delujejo v javnem prostoru in za dobrobit ljudi, skupin in družbe kot celote; - delujejo na podlagi demokratičnih vrednot in človekovih pravic.
Vrednost razpisa:
Okvirna višina proračunskih sredstev za razpis je 950.000 EUR. Za leto 2015 znašajo 475.000 evrov in za leto 2016 znašajo 475.000 evrov.
Zneski in delež financiranja:
Maksimalni zaprošeni znesek za posamezni program je lahko 50.000 evrov. Sofinancirajo se samo upravičeni izdatki, pri čemer sofinanciranje Ministrstva za zdravje znaša največ 90 %. Vsaj 10 % se mora zagotoviti iz drugih nacionalnih/regionalnih/lokalnih javnih virov ali lastnega financiranja oziroma z lastno udeležbo, ki se izkaže v prostovoljnem delu.
Rok za oddajo prijav: 29. maj 2015
Več informacij in prijavni obrazci: Domača stran razpisa